Site Loader

Zapraszamy serdecznie na wystawę malarstwa pracowników oraz doktorantów Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.kuratorka wystawy
dr Justyna Grzebieniowska-WolskaArtystki i artyści:

Justyna Warwas
malarka, nauczyciel akademicki (Katedra Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie).Zajmuje się również rysunkiem oraz fotografią. Współorganizator Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie. Jej prace można oglądać na wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Nowy Jork, Chiny, Nepal, Tajwan, Słowenia, Bułgaria, Chorwacja, Austria, Wietnam). Podróże są dla niej największą inspiracją w procesie twórczym. Zakochana w Azji i kulturze Wschodu.

Justyna Talik
urodzona w 1987 roku, częstochowianka. Od 28 listopada 2017 roku magister sztuki. Wielka entuzjastka malarstwa akwarelowego. Od jesieni 2012 roku członkini Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP). Przepada za tworzeniem w plenerze starając się dogonić zmieniające się światło. Szczególnie bliskie jej są tereny położone na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej; lokacje z urzekającą wapienną oprawą. Dobrze odnajduje się na miniaturowych formatach papieru, czego niejednokrotnie dowiodła; udział w Międzynarodowym Biennale Miniatury (Częstochowa 2016 i 2018) czy w Małych Formach Plastycznych (Rzeszów 2016) oraz przede wszystkim dyplom magisterski złożony z 518 miniatur akwarelowych. Stale poszukuje nowych rozwiązań dla malarstwa akwarelowego i innych twórczych działań.

Artur Wawrzkiewicz
ur. 2 lipca 1987 roku w Częstochowie. Studia ukończone w roku 2014. Dyplom licencjacki na kierunku malarstwo, pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kuleja obroniony w lutym 2013 roku. Dyplom obroniony z wyróżnieniem. Tytuł magisterski kierunku Malarstwo – specjalizacja Malarstwo sztalugowe – otrzymany w czerwcu w roku 2014. Dyplom malarski pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kuleja obroniony z wyróżnieniem. Laureat XVI Festiwalu Sztuki Wysokiej „Stalowe Anioły” w Bytomiu.

Adam Rokowski
Urodzony w 1977 r. Studia w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie (obecnie Uniwersytet im. Jana Długosza), dyplom w pracowni malarstwa prof. Wincentego Maszkowskiego, obroniony z wyróżnieniem w 2002 roku.
W latach 2009-2012 uczestnik Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
W 2015 roku Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka.
Współautor cyklicznej ogólnopolskiej wystawy i konkursu Biennale Młodych „Piękne Sztuki” w MDK w Radomsku, wystawy grafiki i rysunku „Ślady Czarnego Kota” w Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie oraz interdyscyplinarnego projektu Czytelnia Szkicowników.
W Instytucie Sztuk Pięknych UJD w Częstochowie prowadzi pracownię technologii malarstwa. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i ilustrację.

Mateusz Pawełczyk
urodzony 9 maja 1991 roku w Oleśnie.
Po ukończeniu w 2010 roku, Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śl. w Praszce, rozpoczął studia na Wydziale Sztuki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo, ze specjalnością malarstwo sztalugowe. W 2015 roku, obronił, z wyróżnieniem, dyplom magisterski.
Od 2015 roku, współpracował z macierzystym wydziałem, będąc zatrudnianym na umowie cywilno-prawnej na stanowisku asystenta. Pracując w Katedrze Malarstwa miał okazję prowadzić zajęcia w pracowniach dyplomowych malarstwa sztalugowego oraz malarstwa architektonicznego prof. Jarosława Kweclicha, dr hab. Rafała Głowackiego, dr hab. Bartosza Frączka, dr hab. Beaty Bebel-Karankiewicz oraz w uzupełniających pracowniach dyplomowych rysunku dr hab. Bartosza Frączka, dr hab. Jakuba Jakubowskiego.
Obecnie jest słuchaczem Szkoły Doktorskiej UJD w Katedrze Malarstwa w dyscyplinie sztuki piękne i konserwacja dzieł sztuki. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju oraz za granicą, organizował również indywidualne wystawy. Ma w dorobku udział i organizację sympozjów naukowych. W ostatnich tygodniach 2019 roku zadebiutował jako kurator organizując wystawę prof. Jarosława Kweclicha “Kweclicha portret własny” w częstochowskiej Konduktorowni.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *